• Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

Mimo, że jeszcze nie wyznaczono daty pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień na wieruszowskim rynku, równo z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

• Źródła sukcesu produktów turystycznych

W imieniu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego zapraszamy na seminarium „Źródła sukcesu produktów turystycznych”, które odbędzie się 24 stycznia 2019 r. o godz. 10:00 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15.

Zadanie pn. „Zakup lekkiego samochodu ratownictwa wodnego wraz z wyposażeniem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie”

wfosigw_logo.jpg

Powiat Wieruszowski realizuje zadanie pn. „ Zakup lekkiego samochodu ratownictwa wodnego wraz z wyposażeniem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Wieruszowie”. Zadanie jest dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dotacją w kwocie 51.969,00 zł. Wartość ogólna zadania wynosi : 129.924,00 zł.

Samochód będzie wyposażony w suchy skafander ratowniczy - 2 szt. - kamizelki asekuracyjne z uprzężą i sygnalizatorem świetlnym - 2 szt. - rzutki ratownicze na pasie - 2 szt. - sprzęt ABC (płetwy, półmaska, fajka do oddychania) - 2 zestawy, - kask ochronny - 2 szt. - nóż ratowniczy - 2 szt. - pas ratowniczy typu węgorz - 1 szt. - linę ratowniczą na bębnie o długości min. 50 m - 2 szt. - megafon - 1 szt. - latarka LED - 2 szt. - szperacz - 1 szt. - zaporę do substancji ropopochodnych - 20m - 1 szt.

Samochód ratownictwa wodnego wraz z wyposażeniem przeznaczony będzie do działań ratowniczych na ciekach i akwenach wodnych. Zakup samochodu przyczyni się do podwyższenia skuteczności działań w zakresie ratowania ludzi i zwierząt podczas akcji powodziowych oraz akcji ratownictwa chemiczno - ekologicznego.

www.zainwestujwekologie.pl