Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

   W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

  • Zarządzenie nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

   Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r. poz. 920), w związku z § 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964 ze zm.), w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie pracowników i mieszkańców oraz mając na względzie utrzymujący się stan zakażeń na terenie powiatu wieruszowskiego zarządzam, co następuje:

Zadanie pn. „Zakup lekkiego samochodu ratownictwa wodnego wraz z wyposażeniem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie”

wfosigw_logo.jpg

Powiat Wieruszowski realizuje zadanie pn. „ Zakup lekkiego samochodu ratownictwa wodnego wraz z wyposażeniem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Wieruszowie”. Zadanie jest dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dotacją w kwocie 51.969,00 zł. Wartość ogólna zadania wynosi : 129.924,00 zł. 

 

Samochód będzie wyposażony w suchy skafander ratowniczy - 2 szt. - kamizelki asekuracyjne z uprzężą i sygnalizatorem świetlnym - 2 szt. - rzutki ratownicze na pasie - 2 szt. - sprzęt ABC (płetwy, półmaska, fajka do oddychania) - 2 zestawy, - kask ochronny - 2 szt. - nóż ratowniczy - 2 szt. - pas ratowniczy typu węgorz - 1 szt. - linę ratowniczą na bębnie o długości min. 50 m - 2 szt. - megafon - 1 szt. - latarka LED - 2 szt. - szperacz - 1 szt. - zaporę do substancji ropopochodnych - 20m - 1 szt.

 

Samochód ratownictwa wodnego wraz z wyposażeniem przeznaczony będzie do działań ratowniczych na ciekach i akwenach wodnych. Zakup samochodu przyczyni się do podwyższenia skuteczności działań w zakresie ratowania ludzi i zwierząt podczas akcji powodziowych oraz akcji ratownictwa chemiczno - ekologicznego. 

 

www.zainwestujwekologie.pl

Script logo StudioStrona.pl