• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

Zadanie pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 4706E Wieruszów-Cieszęcin-Wyszanów

Prezes Rady Ministrów zatwierdził ostatecznie listę zadań drogowych, które będą realizowane w ramach środków Funduszu Dróg Samorządowych. Dnia 04.10.2019 r. Powiat Wieruszowski zawarł umowę o udzielenie dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4706E Wieruszów-Cieszęcin –Wyszanów”.

Przebudowa drogi powiatowej zakłada  poszerzenie istniejącej nawierzchni drogi do 6m, wykonanie poboczy z kruszywa łamanego o szer. 1m, wykonanie chodników o szer. 2,0 m, ciągów rowerowo-pieszych o szer. 2,5m, peronów autobusowych. Przebudowa obejmuje również przebudowę włączeń dróg gminnych,  wykonanie małego ronda w ramach istniejącego pasa drogowego, wykonanie odwodnienia drogi, w tym kanalizacji deszczowej.  W ramach inwestycji zostanie wykonana sygnalizacja świetlna wzbudzana przyciskiem lub po przekroczeniu dozwolonej prędkości przez pojazdy mechaniczne, zainstalowane zostaną aktywne tablice o zmiennej treści wyświetlające prędkość pojazdów na drodze i monitorujące natężenie ruchu pojazdów oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przebudowa drogi poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego poprzez wykonanie nawierzchni jezdni, budowę ciągów pieszo-rowerowych, budowę kanalizacji deszczowej  oraz wprowadzenie elementów uspokojenia ruchu.

Wartość zadania: 12 659 701 zł.

Wartość dofinansowania 7 590 420,00 zł.

Termin zakończenia realizacji zadania : 31.12.2021r.