• Wieruszowski Powiat z Mapą i Kompasem

Rada Powiatu

Informacja dotycząca zasad pracy Urzędu

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie od czasu wprowadzenia stanu epidemii nie zaprzestało i nie zaprzestaje obsługi interesantów.
      Interesanci po wejściu do Urzędu są kierowani przez wyznaczonego pracownika do właściwego pomieszczenia Urzędu w celu załatwienia sprawy i powinni stosować się do jego zaleceń.
      Rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji i Dróg jest możliwa po telefonicznym umówieniu terminu wizyty (z wyprzedzeniem do 2 dni) pod numerem telefonu:        62 78 13 374
      Jednocześnie informujemy, że codziennie w godzinach 11.00-11.15 nastąpi przerwa w obsłudze interesantów, z uwagi na konieczność dezynfekcji pomieszczeń.
      Przypominamy, że obsługa klienta odbywa się z zachowaniem wymogów sanitarnych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa pracowników i klientów.
      Wszystkie osoby na terenie Urzędu zobowiązane są do:

• Ogłoszenie Zarządu Powiatu Wieruszowskiego o wynikach otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego

•  bip1

• epuap

• pomoc prawna

Zadanie pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 4706E Wieruszów-Cieszęcin-Wyszanów

• fotogaleria

Prezes Rady Ministrów zatwierdził ostatecznie listę zadań drogowych, które będą realizowane w ramach środków Funduszu Dróg Samorządowych. Dnia 04.10.2019 r. Powiat Wieruszowski zawarł umowę o udzielenie dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4706E Wieruszów-Cieszęcin –Wyszanów”.

Przebudowa drogi powiatowej zakłada  poszerzenie istniejącej nawierzchni drogi do 6m, wykonanie poboczy z kruszywa łamanego o szer. 1m, wykonanie chodników o szer. 2,0 m, ciągów rowerowo-pieszych o szer. 2,5m, peronów autobusowych. Przebudowa obejmuje również przebudowę włączeń dróg gminnych,  wykonanie małego ronda w ramach istniejącego pasa drogowego, wykonanie odwodnienia drogi, w tym kanalizacji deszczowej.  W ramach inwestycji zostanie wykonana sygnalizacja świetlna wzbudzana przyciskiem lub po przekroczeniu dozwolonej prędkości przez pojazdy mechaniczne, zainstalowane zostaną aktywne tablice o zmiennej treści wyświetlające prędkość pojazdów na drodze i monitorujące natężenie ruchu pojazdów oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przebudowa drogi poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego poprzez wykonanie nawierzchni jezdni, budowę ciągów pieszo-rowerowych, budowę kanalizacji deszczowej  oraz wprowadzenie elementów uspokojenia ruchu.

Wartość zadania: 12 659 701 zł.

Wartość dofinansowania 7 590 420,00 zł.

Termin zakończenia realizacji zadania : 31.12.2021r.

• fotogaleria