• koronawirus informacje

• Zarządzenie nr 8/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 8 kwietnia 2020r. w sprawie wyłączenia bezpośredniej obsługi interesantów w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

• Zaktualizowany apel Starosty Wieruszowskiego do mieszkańców powiatu w związku z nowymi ograniczeniami

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i pierwszymi potwierdzonymi zachorowaniami na terenie Powiatu Wieruszowskiego apeluję do mieszkańców o stosowanie się do ograniczeń wynikających z przepisów prawa.

Przypominam o zakazie przemieszczania się osób. Dopuszcza się jedynie przemieszczanie osób w celu:

• wykonania czynności zawodowych lub zadań służbowych, w tym z zakresu: działalności gospodarczej, lub rolniczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego takich jak uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej, dokonania zakupów art. spożywczych, drogeryjnych i leków,
      • wykonywania ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, w tym w ramach wolontariatu,
      • sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego z zastosowaniem ograniczeń dotyczących liczby osób biorących jednocześnie bezpośredni udział w obrzędach.

Ograniczenia dotyczące między innymi sprawowania kultu religijnego w miejscach publicznych w tym w budynkach i innych obiektach polegają na obowiązkowym zapewnieniu, aby w trakcie sprawowania kultu, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 5 uczestników – do dnia 19 kwietnia 2020r. Ograniczenia te obowiązują również w święta Wielkiej Nocy.

Zwracam szczególną uwagę na to, że w czasie pogrzebu obowiązuje nieprzekraczalne kryterium udziału 5 osób, również na cmentarzu.

Nie dopuszcza się przebywania osób na cmentarzu poza ceremoniami pogrzebowymi.

Mimo okresu przedświątecznego ale także w okresie Świąt Wielkanocnych proszę o ograniczenie do niezbędnego minimum wychodzenia z domu i przebywania w miejscach publicznych. Jest to niestety okres wyjątkowy dlatego proszę bardzo o racjonalne i przemyślane postępowanie w sytuacji panującego zagrożenia.

Apeluje do Państwa o zdrowy rozsądek. Żadne zakazy i nakazy nie zapewnią nam bezpieczeństwa jeżeli nie zadbamy sami o siebie.

Zadanie pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 4706E Wieruszów-Cieszęcin-Wyszanów

Prezes Rady Ministrów zatwierdził ostatecznie listę zadań drogowych, które będą realizowane w ramach środków Funduszu Dróg Samorządowych. Dnia 04.10.2019 r. Powiat Wieruszowski zawarł umowę o udzielenie dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4706E Wieruszów-Cieszęcin –Wyszanów”.

Przebudowa drogi powiatowej zakłada  poszerzenie istniejącej nawierzchni drogi do 6m, wykonanie poboczy z kruszywa łamanego o szer. 1m, wykonanie chodników o szer. 2,0 m, ciągów rowerowo-pieszych o szer. 2,5m, peronów autobusowych. Przebudowa obejmuje również przebudowę włączeń dróg gminnych,  wykonanie małego ronda w ramach istniejącego pasa drogowego, wykonanie odwodnienia drogi, w tym kanalizacji deszczowej.  W ramach inwestycji zostanie wykonana sygnalizacja świetlna wzbudzana przyciskiem lub po przekroczeniu dozwolonej prędkości przez pojazdy mechaniczne, zainstalowane zostaną aktywne tablice o zmiennej treści wyświetlające prędkość pojazdów na drodze i monitorujące natężenie ruchu pojazdów oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przebudowa drogi poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego poprzez wykonanie nawierzchni jezdni, budowę ciągów pieszo-rowerowych, budowę kanalizacji deszczowej  oraz wprowadzenie elementów uspokojenia ruchu.

Wartość zadania: 12 659 701 zł.

Wartość dofinansowania 7 590 420,00 zł.

Termin zakończenia realizacji zadania : 31.12.2021r.