• Dla Prezydenta Adamowicza, przeciw nienawiści

Wieruszów także nie jest obojętny wobec tego, co wydarzyło się w Gdańsku, 13 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00, a także wobec tego, co wybrzmiewało wcześniej w bardzo złych słowach.

W związku z wyznaczoną datą pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza, z inicjatywy Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy, właśnie w ten dzień - 19 stycznia br. o godz. 12:00 na wieruszowskim rynku, równocześnie z rozpoczęciem uroczystości pogrzebowych, wybrzmią dwa utwory: „Sound of Silence” i „Modlitwa o wschodzie słońca”.

Niech to będzie krótkie, ale jednoznaczne spotkanie tych, którzy chcą uczcić pamięć zamordowanego Prezydenta i tych, którzy nie zgadzają się na język pogardy. W specjalnie wyznaczonym miejscu, przed portretem Pawła Adamowicza będzie można ustawić przyniesione znicze.

Pamiętajmy, że spotkanie będzie też wsparciem dla fantastycznej inicjatywy jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i dla jej twórcy – Jurka Owsiaka. Spotkajmy się i bądźmy razem.

• Starosta wieruszowski na Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego

W miniony wtorek starosta wieruszowski Andrzej Szymanek reprezentował Powiat Wieruszowski podczas Konwentu Powiatu Województwa Łódzkiego. Spotkanie samorządów z regionu odbyło się 15 stycznia br. w Starostwie Powiatu Piotrkowskiego.

Zaproszenie dla wszystkich osób zajmujących się zawodowo edukacją

Województwo Łódzkie zaprasza wszystkie osoby zajmujące się edukacją: nauczycieli, animatorów, edukatorów na Regionalny Kongres Edukacji Kulturalnej, który rozpocznie się 13 września, w Łodzi, w Filharmonii Łódzkiej.

Kongres jest próbą zbudowania pomostu między szkołami a instytucjami kultury. Do udziału w Kongres ma ułatwić nauczycielom odkrycie zapomnianych pasji, przeżycie przygody z kulturą, dać narzędzia do stosowania w codziennej pracy. Wydarzenie umożliwi nauczycielom spotkanie z artystami, ludźmi kultury, ma wskazać drogi kontaktu do instytucji kultury.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja poprzez stronę internetową: https://kongresedukacji.lodzkie.pl/rejestracja/ , na której dostępne są również szczegółowe informacje oraz program wydarzenia.

Strona wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/2092582774297847/?active_tab=about .