• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Komunikat V

(Ćwiczenia)

O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

Rzecznik prasowy ćwiczenia

Stefan Pietras

Zaproszenie na Uroczystość upamiętniającą 99 rocznicę odzyskania niepodległości

Samorząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Samorząd Gminy Bolesławiec uprzejmie zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Wieruszowskiego na Uroczystość upamiętniającą 99 rocznicę odzyskania niepodległości, która odbędzie się w dniu 11 listopada 2017 r. w Bolesławcu.

Program uroczystości:

11:00 - Msza Święta za Ojczyznę w Kościele Parafialnym p.w. św. Trójcy w Bolesławcu

Przejście pod pomnik, (rynek w Bolesławcu)

- hymn państwowy

- wystąpienie okolicznościowe starosty wieruszowskiego

- złożenie wiązanek okolicznościowych pod pomnikiem

Przejście do Gminnego Centrum Kultury w Bolesławcu

- część artystyczna