• Informacja

W dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Obowiązek rejestracji w BDO (Baza Danych Odpadowych)

Obowiązkiem rejestracji w Rejestrze-BDO objęte są nie tylko podmioty, które wytwarzają odpady oraz prowadzą ewidencję tych odpadów, ale również wprowadzający na terytorium kraju produkty w opakowaniach, opony, oleje smarowe, pojazdy, baterie lub akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, producenci, importerzy i wewnątrzwspólnotowi nabywcy opakowań. W niektórych przypadkach może to dotyczyć nawet jednoosobowych działalności gospodarczych. Mogą to być np. salony kosmetyczne, gabinety stomatologiczne, firmy budowlane, zakłady mechaniki samochodowej, czy podmioty wytwarzające odpady niebezpieczne.

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XVI edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Zasady przyznawania Nagrody oraz tryb wyłaniania laureatów określa Regulamin.

Ostateczny termin zgłaszania produktów i usług do Nagrody Gospodarczej Powiatu Wieruszowskiego upływa z dniem 26 lipca 2019 roku.
Adres i forma zgłoszenia zamieszczone są na karcie zgłoszeniowej.

Wręczenie nagrody laureatom będzie miało miejsce podczas Dożynek Powiatowych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!