• Powiatowy Konkurs Plastyczny i Fotograficzny

W Gminnym Ośrodku Kultury w Galewicach odbyło się uroczyste podsumowanie XIX  Powiatowego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „KRAJOBRAZ  POWIATU  WIERUSZOWSKIEGO ”.

• Zawiadomienie

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zawiadamia, że:

1. W dniu 17 grudnia 2018 r. w siedzibie Starostwa powiatowego w Wieruszowie odbył się przetarg nieograniczony ustny.

2. Przedmiotem przetargu był garaż nr 10, usytuowany na działce nr 147, położonej w Wieruszowie.

3. Liczba osób dopuszczonych – jedna , niedopuszczonych- brak,

4. Cena wywoławcza czynszu – 83,00 zł + należny podatek VAT, najwyższa cena osiągnięta w przetargu 84,00 zł  + należny podatek VAT

5. Nabywcą nieruchomości został Pan Ryszard Waldemar Skulski

Zawodnicy Powiatu Wieruszowski na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w BnO

W dniach 29-30 wrzesień br. zawodnicy klubów: UKS „Grom” Sokolniki, MUKS „Junior” Ochędzyn i GOK Galewice uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegu Na Orientację w kategorii KM-14, które odbyły się w Nowym Dworze Mazowieckim. Są to szczególnie ważne zawody, gdyż najlepsi zawodnicy z tych kategorii wiekowych generują punkty dla gminy i powiatu, które są wliczane do systemu Sportu Młodzieżowego na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W zawodach obowiązuje podział na 4 strefy, nasze województwo rywalizuje z województwem mazowieckim, podlaskim i lubelskim. W ciągu dwóch dni rozegrane były biegi klasyczne, sprinterskie i sztafetowe.

Powiat Wieruszowski reprezentowało 10 zawodników. Brązowy medal wywalczyła indywidualnie Emilia Domagała z UKS „Grom” w Sokolnikach. III miejsce zostało przyznane dla sztafety reprezentującej Powiat Wieruszowski w składzie: Emilia Domagała, Patrycja Krzyżostanek (Grom Sokolniki) i Patrycja Janik(GOK Galewice). Wysokie VI miejsce zajęła Patrycja Janik (GOK Galewice), a na VII pozycji uplasowała się Patrycja Krzyżostanek (UKS Grom Sokolniki).
Pozostali zawodnicy zdobyli pojedyncze punkty, co w efekcie przyniosło dwa puchary klubowe UKS Grom (IV miejsce) i GOK Galewice (VI miejsce).