• Nabór zgłoszeń do powiatowych kalendarzy przedsięwzięć turystycznych, kulturalnych, sportowych i oświatowych

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym na rok 2019, prosimy o składanie zgłoszeń do kalendarzy powiatowych, zadań o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym.

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 30 października 2018 r.

• LI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W miniony czwartek Radni Rady Powiatu Wieruszowskiego obradowali na LI sesji.Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, za nadgodziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz przyznawania nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski.

Zawodnicy Powiatu Wieruszowski na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w BnO

W dniach 29-30 wrzesień br. zawodnicy klubów: UKS „Grom” Sokolniki, MUKS „Junior” Ochędzyn i GOK Galewice uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegu Na Orientację w kategorii KM-14, które odbyły się w Nowym Dworze Mazowieckim. Są to szczególnie ważne zawody, gdyż najlepsi zawodnicy z tych kategorii wiekowych generują punkty dla gminy i powiatu, które są wliczane do systemu Sportu Młodzieżowego na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W zawodach obowiązuje podział na 4 strefy, nasze województwo rywalizuje z województwem mazowieckim, podlaskim i lubelskim. W ciągu dwóch dni rozegrane były biegi klasyczne, sprinterskie i sztafetowe.

Powiat Wieruszowski reprezentowało 10 zawodników. Brązowy medal wywalczyła indywidualnie Emilia Domagała z UKS „Grom” w Sokolnikach. III miejsce zostało przyznane dla sztafety reprezentującej Powiat Wieruszowski w składzie: Emilia Domagała, Patrycja Krzyżostanek (Grom Sokolniki) i Patrycja Janik(GOK Galewice). Wysokie VI miejsce zajęła Patrycja Janik (GOK Galewice), a na VII pozycji uplasowała się Patrycja Krzyżostanek (UKS Grom Sokolniki).
Pozostali zawodnicy zdobyli pojedyncze punkty, co w efekcie przyniosło dwa puchary klubowe UKS Grom (IV miejsce) i GOK Galewice (VI miejsce).