• Ogłoszenie o II przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego  działając na podstawie z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r.  o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U.  z 2018 r. poz. 2204, ze zm.) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu  i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie  nieruchomości (Dz. U. z  2014 r. poz. 1490) ogłasza II przetarg ustny ograniczony  na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów, obręb Lututów, gm. Lututów, oznaczonej jako działka nr 55, o powierzchni 10,8700 ha

• Bardzo dobry występ zawodników UMLKS START Wieruszów w Halowych Mistrzostwach Polski U 18 i U 20 w Toruniu

W dniu 07- 09 lutego br. w Hali Arena w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18 i U 20.

W zawodach wzięło udział dwóch zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu  Sportowego  START w Wieruszowie - Krzysztof Kędzia i Jakub Szczepaniak. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych – trzech konkurencjach.

Zawodnicy Powiatu Wieruszowski na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w BnO

W dniach 29-30 wrzesień br. zawodnicy klubów: UKS „Grom” Sokolniki, MUKS „Junior” Ochędzyn i GOK Galewice uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegu Na Orientację w kategorii KM-14, które odbyły się w Nowym Dworze Mazowieckim. Są to szczególnie ważne zawody, gdyż najlepsi zawodnicy z tych kategorii wiekowych generują punkty dla gminy i powiatu, które są wliczane do systemu Sportu Młodzieżowego na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W zawodach obowiązuje podział na 4 strefy, nasze województwo rywalizuje z województwem mazowieckim, podlaskim i lubelskim. W ciągu dwóch dni rozegrane były biegi klasyczne, sprinterskie i sztafetowe.

Powiat Wieruszowski reprezentowało 10 zawodników. Brązowy medal wywalczyła indywidualnie Emilia Domagała z UKS „Grom” w Sokolnikach. III miejsce zostało przyznane dla sztafety reprezentującej Powiat Wieruszowski w składzie: Emilia Domagała, Patrycja Krzyżostanek (Grom Sokolniki) i Patrycja Janik(GOK Galewice). Wysokie VI miejsce zajęła Patrycja Janik (GOK Galewice), a na VII pozycji uplasowała się Patrycja Krzyżostanek (UKS Grom Sokolniki).
Pozostali zawodnicy zdobyli pojedyncze punkty, co w efekcie przyniosło dwa puchary klubowe UKS Grom (IV miejsce) i GOK Galewice (VI miejsce).