• Nabór zgłoszeń do powiatowych kalendarzy przedsięwzięć turystycznych, kulturalnych, sportowych i oświatowych

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem projektu kalendarzy przedsięwzięć o charakterze powiatowym na rok 2019, prosimy o składanie zgłoszeń do kalendarzy powiatowych, zadań o charakterze kulturalnym, sportowym, turystycznym i oświatowym.

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 30 października 2018 r.

• LI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W miniony czwartek Radni Rady Powiatu Wieruszowskiego obradowali na LI sesji.Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, za nadgodziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz przyznawania nagród za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski.

Zawodnicy Powiatu Wieruszowskiego na kolejnych mistrzostwach w Biegu na Orientację

Kolejne zawody w Biegu na Orientację zakończone sukcesem zawodników z powiatu wieruszowskiego. 5 października na terenie Leśnictwa Smardze oraz Stanicy Myśliwskiej w Różyczce k/Kępna odbyły się zawody promujące aktywność fizyczną i zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży powiatu kępińskiego. Uczestniczyli w nich wszyscy chętni, również spoza powiatu. Powiat wieruszowski reprezentowały trzy kluby: UKS „Grom” w Sokolnikach, MUKS „Junior” w Ochędzynie i GOK w Galewicach (28 zawodników). Przy pięknej pogodzie i miłej atmosferze nasi zawodnicy walcząc z własnymi słabościami pokonali wielu rówieśników, co było uwieńczeniem ich całorocznej pracy w klubach.

Szczególne wyróżnienie należy się najmłodszemu uczestnikowi tych zawodów reprezentujący klub „Grom” Sokolnik - Konradowi Domagale, który został osobiście uhonorowany przez wójta gminy Trzcinica jako „najmłodszy zawodnik” tych zawodów.

Wyniki:

K-10 Krasoń Julia –III miejsce