• Ogłoszenie o II przetargu ustnym ograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego  działając na podstawie z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r.  o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U.  z 2018 r. poz. 2204, ze zm.) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu  i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie  nieruchomości (Dz. U. z  2014 r. poz. 1490) ogłasza II przetarg ustny ograniczony  na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w miejscowości Lututów, obręb Lututów, gm. Lututów, oznaczonej jako działka nr 55, o powierzchni 10,8700 ha

• Bardzo dobry występ zawodników UMLKS START Wieruszów w Halowych Mistrzostwach Polski U 18 i U 20 w Toruniu

W dniu 07- 09 lutego br. w Hali Arena w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18 i U 20.

W zawodach wzięło udział dwóch zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu  Sportowego  START w Wieruszowie - Krzysztof Kędzia i Jakub Szczepaniak. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych – trzech konkurencjach.

Zawodnicy Powiatu Wieruszowskiego na kolejnych mistrzostwach w Biegu na Orientację

Kolejne zawody w Biegu na Orientację zakończone sukcesem zawodników z powiatu wieruszowskiego. 5 października na terenie Leśnictwa Smardze oraz Stanicy Myśliwskiej w Różyczce k/Kępna odbyły się zawody promujące aktywność fizyczną i zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży powiatu kępińskiego. Uczestniczyli w nich wszyscy chętni, również spoza powiatu. Powiat wieruszowski reprezentowały trzy kluby: UKS „Grom” w Sokolnikach, MUKS „Junior” w Ochędzynie i GOK w Galewicach (28 zawodników). Przy pięknej pogodzie i miłej atmosferze nasi zawodnicy walcząc z własnymi słabościami pokonali wielu rówieśników, co było uwieńczeniem ich całorocznej pracy w klubach.

Szczególne wyróżnienie należy się najmłodszemu uczestnikowi tych zawodów reprezentujący klub „Grom” Sokolnik - Konradowi Domagale, który został osobiście uhonorowany przez wójta gminy Trzcinica jako „najmłodszy zawodnik” tych zawodów.

Wyniki:

K-10 Krasoń Julia –III miejsce