Zawodnicy UMLKS START na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce

W dniach 1-2 czerwca na stadionie Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce. W zawodach startowało ponad 680 zawodników i zawodniczek z 88 klubów reprezentujących 15 województw. O medale i minima na tegoroczne Mistrzostwa Kraju i Europy juniorów walczyli zawodnicy w kategorii wiekowej U18, U20 oraz młodzieżowcy. Zawody utrzymywały się na wysokim poziomie, wielu zawodników ustanowiło najlepsze wyniki w sezonie.

W zawodach uczestniczyło czterech zawodników z Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego START w Wieruszowie Krzysztof Kędzia: Piotr Rudnik, Mikołaj Wieczorek i Jakub Szczepaniak.

Zawodnicy startowali w konkurencjach biegowych 100m, 200m, 400m, 1500m i sztafecie 4x400m.

Krzysztof Kędzia 100m,200m i sztafeta 4x100m

Piotr Rudnik 200m,400m i sztafeta 4x100m

Mikołaj Wieczorek 1500m i sztafeta 4x100m

Jakub Szczepaniak 200m,400m i sztafeta 4x100m

Występ zawodników okazał się bardzo udany, zawodnicy uzyskali dwa minima kwalifikacyjne, Krzysztof Kędzia w biegu na dystansie 200m uzyskał minimum B do startu w Mistrzostwach Polski Juniorów U20 wynikiem 22,61s co jest jego nowym rekordem życiowym , Jakub Szczepaniak w biegu na dystansie 400m uzyskał minimum do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski U18) bardzo dobrym wynikiem 49,31s, co jest również jego nowym rekordem życiowym który pozwolił mu wywalczyć złoty medal Mistrzostw LZS. Wspólnie natomiast cała czwórka zawodników wywalczyła brązowy medal w sztafecie 4x400m wynikiem 3:31,41s.

Zawodnicy UMLKS START trenują w ramach programów współfinansowanych przez Powiat Wieruszowski i Gminę Wieruszów.

Następne starty naszych zawodników już wkrótce.

Trener UMLKS START

Jarosław Urbaniak