Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Zarządzenie nr 8/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 8 kwietnia 2020r. w sprawie wyłączenia bezpośredniej obsługi interesantów w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

   Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 511 z późn.zm), w związku z § 13 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 566), w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz mieszkańców zarządzam, co następuje:

    

  • Informacja

   Szanowni Państwo!

   Starostwo Powiatowe w Wieruszowie obsługuje swoich interesantów we wszystkich sprawach będących w jego kompetencji. Nadal bardzo ważnym jest ograniczony  do przypadków koniecznych, bezpośredni kontakt interesant – pracownik urzędu. Jest to podyktowane obowiązkiem zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa  i ochrony przed zakażeniem Covid-19, zarówno klientów jak i pracowników Starostwa.

   W związku z powyższym usilnie prosimy o korzystanie w pierwszej kolejności z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Starostwa, w zakładkach odnoszących się  do poszczególnych rodzajów załatwianych spraw. Korzystanie z informacji telefonicznej jest możliwe i  może łatwiejsze, ale zabiera dużo czasu pracownikom, którzy mogą ten czas wykorzystać na załatwianie spraw. Prosimy też o korzystanie z możliwości załatwiania spraw drogą elektroniczną.Ułatwi to i usprawni  oraz przyspieszy załatwianie spraw. Pozwoli również na zaoszczędzenie czasu oraz wyeliminuje niepotrzebne Państwa wizyty  w Starostwie

Zawodnicy Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego na Mistrzostwach Polski MTB XCE Sławno 2019

11 sierpnia  w Sławnie odbyły się mistrzostwa polski w odmianie kolarstwa górskiego,tzw. eliminatorze. Jest to sprint na pętli długości 900m z sztucznie stworzonymi przeszkodami.

Magdalena po jeździe eliminacyjnej uzyskuje czwarty czas. A w półfinale w świetnym stylu wygrywa i przedostaje się do ścisłego finału. W finale ulega tylko Gabrieli Hudyka i tym samym tuż za nią kończy na drugim miejscu. Siostra  Patrycja Zawierta nie ma już takiego szczęścia i po półfinałach nie przechodzi dalej do finału. W  małym finale  zajmuje 7 miejsce.

Chłopaki też walczyli dzielnie lecz musieli uznać siłę i szybkość kolegów. Po eliminacjach i ćwierć finale zajmują: Piotrek Pytel 14 miejsce, a Konrad Bryłka 15 miejsce. Warto zaznaczyć że w tej konkurencji biorą udział razem juniorzy, orlicy i elita. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

W zawodach towarzyszących Mistrzostwom Polski były rozgrywane również wyścigi  dla innych kategorii wiekowych. I tak w kategorii:

11/12 lat Szymon Gaj zajmuje 5 miejsce po pięknym finiszu z szóstym zawodnikiem, a w kategorii 13/16 lat Michał Malarz kończy również na  5 miejscu.

 

Dziękujemy  za wspaniałe emocje.

 

Wyjazd zrealizowany przy wsparciu Gminy Wieruszów w ramach projektu  „ Przez trening do wyznaczonego celu”

 

 

Wieruszowski Klub Kolarski

Script logo StudioStrona.pl