Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • koronawirus informacje

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

   W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

  • Zarządzenie nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie

   Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2020 r. poz. 920), w związku z § 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 964 ze zm.), w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie pracowników i mieszkańców oraz mając na względzie utrzymujący się stan zakażeń na terenie powiatu wieruszowskiego zarządzam, co następuje:

Zawodnicy Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego na Mistrzostwach Polski MTB XCE Sławno 2019

11 sierpnia  w Sławnie odbyły się mistrzostwa polski w odmianie kolarstwa górskiego,tzw. eliminatorze. Jest to sprint na pętli długości 900m z sztucznie stworzonymi przeszkodami.

Magdalena po jeździe eliminacyjnej uzyskuje czwarty czas. A w półfinale w świetnym stylu wygrywa i przedostaje się do ścisłego finału. W finale ulega tylko Gabrieli Hudyka i tym samym tuż za nią kończy na drugim miejscu. Siostra  Patrycja Zawierta nie ma już takiego szczęścia i po półfinałach nie przechodzi dalej do finału. W  małym finale  zajmuje 7 miejsce.

Chłopaki też walczyli dzielnie lecz musieli uznać siłę i szybkość kolegów. Po eliminacjach i ćwierć finale zajmują: Piotrek Pytel 14 miejsce, a Konrad Bryłka 15 miejsce. Warto zaznaczyć że w tej konkurencji biorą udział razem juniorzy, orlicy i elita. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

W zawodach towarzyszących Mistrzostwom Polski były rozgrywane również wyścigi  dla innych kategorii wiekowych. I tak w kategorii:

11/12 lat Szymon Gaj zajmuje 5 miejsce po pięknym finiszu z szóstym zawodnikiem, a w kategorii 13/16 lat Michał Malarz kończy również na  5 miejscu.

 

Dziękujemy  za wspaniałe emocje.

 

Wyjazd zrealizowany przy wsparciu Gminy Wieruszów w ramach projektu  „ Przez trening do wyznaczonego celu”

 

 

Wieruszowski Klub Kolarski

Script logo StudioStrona.pl