Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Ważne! Zmiana organizacji ruchu

   Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

  • Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

   Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

Zawodnicy Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego na Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim Mrągowo 2019

W dniach 19 - 21 lipca sześciu zawodników Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego wystartowało w najważniejszych zawodach tego roku.

Pierwszego dnia Klub wystawił sztafetę składającą się z zawodników: Konrad Bryłka, Piotr Pytel, Magda Zawierta i Patrycja Zawierta - jedyna sztafeta startująca w konfiguracji 2+2. Pozostałe ekipy wystawiają konfiguracje 3+1 / trzech mężczyzn+ jedna kobieta/ czyli teoretycznie mocniejsze.  Wieruszowscy zawodnicy jadą płynnie, dokonują szybkie zmiany i ostatecznie rywalizację kończą jako 10 sztafeta mistrzostw.

W sobotę  startuje wyścig młodzików. Debiutant Klubu - Dawid Łysek, który na starcie jest ustawiony na końcu stawki, przebija się mozolnie przez silnie obsadzoną grupę zawodników i melduje się na mecie na 43 miejscu.

Tego samego dnia junior młodszy - Michał Malarz w wyścigu o puchar prezesa PZKol  po ciężkim  wyścigu w upalny dzień  kończy na miejscu 27.

W niedzielę startują juniorki i juniorzy. Dziewczyny kończą wyścig o mistrzostwo na 5 miejscu - Magdalena Zawierta, a na miejscu 7 - Patrycja Zawierta.  Nie obyło się bez przygód na tej pięknej trasie. Patrycja na pierwszej sekcji technicznej  wykonuje lot przez kierownice i upada na klatkę. Szybko się zbiera i nadrabia stracone pozycje ale musi walczyć nie tylko z rywalkami i upałem ale również z bólem poobijanych żeber. Magda, która od początku jedzie w czołówce na końcówce wyścigu popełnia błąd na trasie, który wyklucza ją z rywalizacji o podium.

Juniorzy  jadą swoje i kończą ściganie, Piotrek Pytel na miejscu 18, a Konrad na miejscu 23.

Dziękujemy za piękną rywalizację i emocje, które nam zapewniliście.

Równocześnie 21 lipca dwoje młodzików wieruszowskiego Klubu wystartowało w Międzywojewódzkich Mistrzostwach  Młodzików w kolarstwie szosowym. Wyścig był na wyrównanym poziomie. Od początku do końca zawodnicy przejechali w całym peletonie i sam finisz był bardzo widowiskowy. Biorąc pod uwagę, że nasi zawodnicy specjalizują się w kolarstwie górskim to ich wyniki zadawalają. Z bardzo dobrej strony pokazał się Bartosz Sułot, który od początku trzymał się czołówki peletonu i po pięknym finiszu wywalczył sobie 5 miejsce. Michał Froń zgodnie z założeniem po starcie trzyma się razem z Bartkiem i długi czas współpracują  jadąc w czołówce peletonu. Niestety w trakcie przepychanek w peletonie, co nie jest niczym niespotykanym, Michał znalazł się w tyle peletonu i musiał przebijać się przez grupę zawodników. Ostatecznie kończy wyścig na 19. miejscu i zdobywa swoje pierwsze punkty w klasyfikacji młodzików. Gratulacje Bartek i Michał, piękna jazda.

Wyjazd został zrealizowany przy wsparciu Gminy Wieruszów w ramach projektu  „ Przez trening do wyznaczonego celu”.

 

Script logo StudioStrona.pl