Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa
 • Z mapą i kompasem

 • Zapraszamy na strony gmin powiatu

  Gmina Bolesławiec Gmina Czastary Gmina Galewice Gmina Lututów Gmnina Lubnice Gmina Sokolniki Gmina Wieruszów

   

 • Z ostatniej chwili...
  • Informacja

   W dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

  • Informacja o zmianie dyżuru nieodpłatnej pomocy prawnej

   Z uwagi, że Starostwo Powiatowe w Wieruszowie w dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) będzie nieczynne, dyżur nieodpłatnej pomocy prawnej przypadający na ten dzień zostanie odpracowany przez adwokata w dniu 23 grudnia 2019r. (poniedziałek) w godz. 8:00-12:00.

Zwodnicy UKS ,,Grom’’ uczestniczyli w zawodach ,,SILESIA O – CUP 2019’’ (XVII Limanowa Cup)

W dniach 28-30 czerwca 5 zawodników UKS GROM w Sokolnikach brało udział w zawodach SILESIA O-Cup. Były to czteroetapowe zawody rozgrywane w okolicach Bytomia a także w Katowicach oraz Chorzowie. Na starcie stanęło 364 zawodników reprezentujących 15 krajów oraz 5 kontynentów. W piątek bieg odbył się po Suchogórskim Labiryncie Skalnym. To teren po górnictwie kruszcowym charakteryzujący się głębokimi dolinkami, stromymi grzbietami, licznymi pagórkami i wzniesieniami ze stromymi stokami. Liczne skałki, kamienie, rowy bunkry i wykroty stanowią uzupełnienie opisu tego terenu. Na tym etapie lokaty zawodników UKS „Grom” w Sokolnikach: Patrycja Krzyżostanek 3 miejsce, Jakub Domagała 5miejsce, Emilia Domagała 10 miejsce, Andrzej Domagała 6 miejsce.

W sobotnie przedpołudnie trasa rozpoczęła się w samym "sercu" Katowic. To teren typowo miejski obejmujący zasięgiem Uniwersytet Śląski, Park Bogucki, Muzeum Śląskie, Spodek oraz NOSPR i teren Osiedla Koszutka. I tym razem uplasowaliśmy się w czołówkach swoich kategorii: Patrycja Krzyżostanek 6 miejsce, Jakub Domagała 6 miejsce, Emilia Domagała 9 miejsce, Andrzej Domagała 5 miejsce, Jarosław Krzyżostanek 4 miejsce.

Chwila odpoczynku i już w sobotę popołudniu trzeba było przystąpić do kolejnego etapu. Tym razem w Parku Śląskim w Chorzowie. "Zielone płuca" Górnego Śląska to jeden z największych parków miejskich w Europie. W części mapa obejmowała teren o charakterze leśnym o niewyszukanej rzeźbie z siecią pieszych alejek i ścieżek. Druga część parku to teren typowo rekreacyjny o płaskim ukształtowaniu z licznymi asfaltowymi alejkami i bardzo bogatą roślinnością. Na tym etapie zajęliśmy miejsca: Patrycja Krzyżostanek 5, Jakub Domagała 4, Emilia Domagała 14, Andrzej Domagała 6, Jarosław Krzyżostanek 5.

Ostatni niedzielny etap był rozgrywany na mapie "DOLOMITY". To teren o wielu obliczach. Mieliśmy tam do czynienia z bukowym lasem z nieskończoną ilością dołków, liczne jeziorka i bagna, nieczynny kamieniołom i porośnięte pola. Etap rozegrany w bardzo wysokiej temperaturze, a lokaty wysokie: Patrycja Krzyżostanek 3 miejsce, Jakub Domagała 5 miejsce, Emilia Domagała 10 miejsce, Andrzej Domagała 2 miejsce, Jarosław Krzyżostanek 3 miejsce.

Po zsumowaniu czasów wszystkich etapów, najlepszym wynikiem z pośród zawodników UKS Grom w Sokolnikach, mógł się poszczycić Jakub Domagała który w klasyfikacji generalnej zajął 3 miejsce i zdobył brązowy medal. Patrycja Krzyżostanek oraz Andrzej Domagała tuż za podium- IV  pozycja w swoich kategoriach, a Emilia Domagała zajęła po czterech etapach biegu 12 miejsce.

Wszystkim startującym gratulujemy, zawodnikom życzymy kolejnych sukcesów a przed nami już w lipcu „Puchar Wawelu” – prestiżowe zawody w BnO. Udział w zawodach zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Sokolniki, za co klub składa podziękowania.

 

Uczniowski Klub Sportowy ,,Grom''

Script logo StudioStrona.pl