• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Wielki Polak, astronom i Patron - Mikołaj Kopernik

19 lutego w wieruszowskim liceum odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły połączona z Dniem Nauk Matematycznych i Przyrodniczych. Honorowym gościem był Mikołaj Kopernik, który został przywitany pięknym biciem dzwonów.

Wydział Architektury Budownictwa i Środowiska

Wpłaty dotyczące
Pozwolenia na budowę i zaświadczenia
należy kierować na konto Urzędu Gminy Wieruszów:

Gmina Wieruszów
ul. Rynek 1-7
98-400 Wieruszów

Tytułem: OPŁATA SKARBOWA

UWAGA

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie przekazuje do wykorzystania adres strony internetowej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa

(http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1797494-p_1.htm)

z przykładami wypełnienia wniosków i oświadczeń o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.