• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Wydział Komunikacji i Dróg od godziny 7 00 - 14 45

• Zarząd Powiatu Wieruszowskiego ogłasza XV edycję konkursu o Nagrodę Gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego „Markowy Produkt Powiatu Wieruszowskiego”

Nagroda ma charakter honorowy. Jej celem jest wyróżnienie i promowanie najlepszych produktów i usług firm z terenu Powiatu Wieruszowskiego, które ze względu na swoją jakość, innowacyjność oraz walory użytkowe i estetyczne mogą być wizytówką gospodarczą Powiatu Wieruszowskiego. Preferowane będą produkty lub usługi, które można utożsamiać z powiatem, których wyjątkowe walory mają szansę stać się charakterystycznymi dla Powiatu Wieruszowskiego.

Dofinansowanie z UE dla Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie

Projekt ,,Kompleksowy program podniesienia jakości kształcenia dla ZSR w Lututowie’’ realizowany jest przez Powiat Wieruszowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Celem głównym projektu jest nabycie/ podniesienie kompetencji zawodowych 80 uczniów (20 uczennic) Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie zmierzające do zwiększenia ich szans na rynku pracy, m. in. poprzez realizację staży zawodowych / praktyk zawodowych u pracodawców oraz podniesienie umiejętności praktycznych 20 nauczycieli (12 nauczycielek) poprzez m. in. studia podyplomowe oraz podniesienie jakości nauczania w szkole poprzez m.in. wyposażenie pracowni/warsztatów, które zostaną zrealizowane do dnia 30.09.2017 r. .

W ramach projektu uczniowie Zespołu Szkół w Lututowie będą mogli odbyć staże lub praktyki zawodowe oraz kursy, pozwalające na zdobycie dodatkowych uprawnień i zwiększające ich szanse na rynku pracy. W projekcie przewidziano również wsparcie dla nauczycieli ZSR w Lututowie w postaci studiów podyplomowych, kursów kwalifikacyjnych oraz szkoleń doskonalących. Szkoły wchodzące w skład ZSR zostaną również doposażone w sprzęty do pracowni i warsztatów szkolnych.

Dofinansowanie projektu opiewa na kwotę prawie 990.000,00 zł. .