Dofinansowanie ze środków rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury

Zadanie pn. „Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 4713 E nad rzeką Struga Węglewska w miejscowości Węglewice wraz z drogą dojazdową”

WARTOŚĆ ZADANIA: 3 940 572,96 zł

KWOTA SUBWENCJI OGÓLNEJ: 1 652 831,00 zł

Zadanie obejmuje rozbiórkę istniejącego mostu i budowę nowego obiektu mostowego wraz z rozbudową jezdni na dojazdach z włączeniem do istniejącej drogi. Zaprojektowano most z prefabrykatów o rozpiętości teoretycznej 20,20 m, jednoprzęsłowy z przyczółkami żelbetowymi, monolitycznymi o schemacie swobodnie podpartym. Siły z przęsła na podpory przekazywane będą poprzez łożyska (6 szt. na podporę). Szerokość projektowanego pasa ruchu wynosi 3,0 m, ciągu pieszo-rowerowego 3,0 m, chodnika 1,4 m. Zastosowane zostaną stalowe barieroporęcze. Nawierzchnia jezdni obiektu mostowego zostanie wykonana z nawierzchni bitumicznej. Dodatkowo zaprojektowano umocnienie dna koryta rzeki oraz jej skarp na odcinku 20 m poniżej mostu, pod mostem oraz 20 m powyżej mostu.

Po wykonaniu zamierzonych prac most uzyska parametry stanowiące o I klasie obciążenia (według normy PN-EN 1991-2).

Dla poprawy parametrów konstrukcyjnych oraz bezpieczeństwa dojazdu do mostu, przedmiotowe zadanie obejmuje również przebudowę dojazdów do mostu na długości 17,4 m i 20,9 m. Szerokość projektowanego pasa ruchu wynosi 3,0 m, pobocza 1,0 m, ciągu pieszo-rowerowego 3,0 m.