W ramach wniosku pn. „Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu na terenie powiatu wieruszowskiego – remont dróg dla pieszych oraz drogi dla pieszych i rowerów” realizowane będą następujące zadania:

• Remont drogi dla pieszych w pasie drogi powiatowej nr 4710E w m. Ostrówek oraz drogi powiatowej nr 4715E ul. Wieluńska w m. Galewice

Droga dla pieszych objęta remontem zlokalizowana jest wzdłuż drogi powiatowej nr 4710E w m. Ostrówek. Remont obejmuje 140 m. Zakłada się wymianę nawierzchni polegającą na demontażu istniejących płyt chodnikowych z obrzeżami (krawężnikiem) wraz z podbudową oraz wykonanie nawierzchni z kostki betonowej. Kostka zostanie ułożona na warstwie podsypki cementowo-piaskowej na podbudowie z kruszywa łamanego po osadzeniu obrzeży na ławie betonowej. W miejscach styku chodnika z jezdnią, zostanie on ograniczony krawężnikiem betonowym osadzonym na ławie betonowej. Zjazdy zostaną dostosowane do istniejących warunków terenowych. Ich szerokość będzie się wahać w przedziale od 3,5 do 5,5 m i nie przekroczy szerokości jezdni w miejscu zjazdu. Od strony jezdni zjazdy zostaną ograniczone krawężnikami najazdowymi, osadzonymi na ławach betonowych. Odwodnienie zostanie zapewnione przez odpowiednie spadki podłużne i poprzeczne, odprowadzające wody opadowe na pas zieleni. Zakłada się również wymianę istniejącego oznakowania.

Droga dla pieszych objęta remontem zlokalizowana jest wzdłuż drogi powiatowej nr 4715E w m. Galewice, ul. Wieluńska. Remont obejmuje 110 m. Zakłada się wymianę nawierzchni poprzez demontaż istniejącej kostki betonowej wraz z obrzeżami (krawężnikiem) i podbudową oraz wykonanie nawierzchni z kostki betonowej. Kostka zostanie ułożona na warstwie podsypki cementowo-piaskowej, na podbudowie z kruszywa łamanego. W miejscach styku chodnika z jezdnią, zostanie on ograniczony krawężnikiem betonowym osadzonym na ławie betonowej. Zjazdy zostaną dostosowane do istniejących warunków terenowych. Ich szerokość będzie się wahać w przedziale od 3,5 do 5,5 m i nie przekroczy szerokości jezdni w miejscu zjazdu. Od strony jezdni zjazdy zostaną ograniczone krawężnikami najazdowymi, osadzonymi na ławach betonowych. Odwodnienie zostanie zapewnione przez odpowiednie spadki podłużne i poprzeczne, odprowadzające wody opadowe na pas zieleni. Zakłada się również wymianę istniejącego oznakowania.

• Remont drogi dla pieszych i rowerów w pasie drogi powiatowej nr 4726 E w m. Dzietrzkowice, ul. Wojska Polskiego

Droga dla pieszych i rowerów objęta remontem jest usytuowana wzdłuż drogi powiatowej nr 4726E w m. Dzietrzkowice, ul. Wojska Polskiego. Remont obejmuje 650 m. Zakłada się wymianę nawierzchni poprzez demontaż istniejącej kostki betonowej wraz z obrzeżami i krawężnikiem. Kostka zostanie ułożona na warstwie podsypki cementowo-piaskowej na podbudowie z kruszywa łamanego po osadzeniu po obu stronach obrzeży na ławie betonowej. Zjazdy zostaną dostosowane do istniejących warunków terenowych. Ich szerokość będzie się wahać w przedziale od 3,5 do 5,5 m i nie przekroczy szerokości jezdni w miejscu zjazdu. Od strony jezdni, zjazdy zostaną ograniczone krawężnikami najazdowymi osadzonymi na ławach betonowych. Odwodnienie zostanie zapewnione poprzez odpowiednie spadki podłużne i poprzeczne, odprowadzające wody opadowe do istniejącego rowu przydrożnego.

Przewidywana wartość zadania: 486 678,95 zł

Wysokość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: 267 673,00 zł

Wkład własny: 219 005,95 zł

Data pod  pisania umowy o dofinansowanie: 18 października 2023 r.