Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021˗2027 (FERC) – projekt grantowy „Cyberbezpieczny samorząd”

Nazwa projektu: „Podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa systemów teleinformatycznych w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie. Pewność poufności, integralności i dostępności”

Program realizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach FUNDUSZY EUROPEJSKICH NA ROZWÓJ CYFROWY 2021 ˗ 2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa

Celem projektu jest stworzenie bezpiecznej infrastruktury teleinformatycznej umożliwiającej połączenia i ukierunkowanie nowych polityk na rzecz budowania jednego zintegrowanego systemu cyberbezpieczeństwa w urzędzie. Realizacja projektu pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa strategicznych kierunków działań, spójnie i kompleksowe podejście do problemów cyberochrony, jako wspólnego celu dla działań realizowanych przez podmioty administracji publicznej. Realizacja została oparta o zakup infrastruktury w przestrzeni technicznej, kompetencyjnej i organizacyjnej.

Przewidywana całkowita kwota zadania 601 976,80 zł

Wysokość dofinansowania 559 838,74 zł (93%)

Przewidywany wkład własny 42 138,06 zł

Data podpisania umowy o dofinansowanie: 6 maja 2024 r.