„Jak być EKO”

W ramach działań mających na celu podnoszenie, szeroko rozumianej, świadomości ekologicznej oraz propagowanie zgodnych z nauką ekologii codziennych zachowań społeczeństwa, a w szczególności ukształtowanie proekologicznych postaw najmłodszej grupy naszej społeczności, jakimi są uczniowie szkół, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie organizuje akcję pod nazwą „Jak być EKO”.

Przeprowadzenie tej akcji zaplanowane jest na początek miesiąca października bieżącego roku. Formuła akcji przewiduje zorganizowanie warsztatów dla uczniów w siedmiu szkołach podstawowych w Powiecie Wieruszowskim na temat segregacji odpadów, recyklingu, a także oszczędzania wody i energii. W dniu 2 października 2023 r. warsztaty odbędą się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach, w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie, w Szkole Podstawowej w Ostrówku oraz w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Lututowie. Natomiast w dniu 3 października w Szkole Podstawowej im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Bolesławcu, w Zespole Szkół w Wójcinie oraz w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Czastarach.

Mamy nadzieję, że planowany cykl informacyjny, oprócz przekazania konkretnej wiedzy, pobudzi wyobraźnię młodzieży i nakłoni także do własnych przemyśleń odnoszących się do potrzeby stosowania odpowiednich standardów w codziennej egzystencji.

Na skróty