• koronawirus informacje

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

Kościół pw. Najświętszej Marii Panny w Czastarach

Murowany, trójnawowy kościół pw. Najświętszej Marii Panny w Czastarach został wzniesiony w 1847 r. Inicjatorem budowy i fundatorem klasycystycznej świątyni w typie bazyliki był hrabia Leopold Trepka – dziedzic Czastar i pobliskich Parcic. W okresie okupacji hitlerowskiej Niemcy zamienili kościół na magazyn zboża i areszt.

Obok stoi murowana organistówka z 1.poł. XX wieku, która podczas okupacji hitlerowskiej była siedzibą posterunku żandarmerii i miejscem kaźni. Łańcuchy i kajdany przetrwały i są do dziś eksponowane w gablocie we wnętrzu kościoła.