• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Łubnicach

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Łubnicach został wzniesiony w XV wieku, a później – w XVIII i XIX stuleciu – kilkakrotnie go modyfikowano.

Jest to budowa murowana, jednonawowa z niższym prezbiterium zamkniętym wielobocznie oraz czworoboczną wieżą drewnianą z XVIII w. krytą gontowym hełmem. Dach świątyni wieńczy barokowa wieżyczka na sygnaturkę. We wnętrzu znajduje się głównie barokowe wyposażenie z XVII stulecia, w tym ołtarze – główny i boczny z 2.poł. XVII w. Szczególną uwagę przykuwa  umieszczony w głównym ołtarzu późnogotycki tryptyk z XVI stulecia.

Na zewnątrz wisi tablica upamiętniająca 19 osób poległych w latach 1939-45. Obok świątyni stoi murowana plebania z 1.poł. XX wieku.