LVI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 23 lutego 2023 roku odbyła się LVI Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, podczas której Radni obradowali zgodnie z przyjętym porządkiem obrad. Na wstępie zostały wręczone odznaczenia „Zasłużony dla Powiatu Wieruszowskiego” oraz stypendia naukowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wieruszowski.

Na sesji Radni podjęli uchwałę w sprawie zmian budżetu powiatu na 2023 rok. Następnie podjęto uchwałę w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2023-2028. W trakcie sesji Radni zapoznali się ze sprawozdaniami: z realizacji Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Wieruszowskim za 2022 rok, rocznym merytorycznym z działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Osieku z filią w Czastarach i Chróścinie za 2022 rok, a także z pracy Zarządu w okresie między sesjami.