LXIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 30 kwietnia 2024 r. odbyła się LXIX Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, ostatnia sesja VI Kadencji, podczas której została przeprowadzona debata nad Raportem o stanie Powiatu Wieruszowskiego za 2023 rok. Raport ten został przedstawiony przez Starostę Stefana Pietrasa na poprzedniej sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego, która odbyła się 26 marca 2024 roku.

Zgodnie z wymogiem ustawowym, po zakończeniu debaty nad Raportem o stanie Powiatu Wieruszowskiego za 2023 rok, rada powiatu przeprowadziła głosowanie nad udzieleniem zarządowi powiatu wotum zaufania. Radni udzielili zarządowi powiatu wotum zaufania. Następnie Starosta Stefan Pietras omówił sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z wykonania budżetu powiatu za 2023 rok, po czym radni podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2023 rok. W dalszej kolejności odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie udzielenia absolutorium dla zarządu powiatu. Radni udzielili zarządowi powiatu absolutorium.

Na sesji radni podjęli także uchwałę w sprawie zmian budżetu powiatu na 2024 rok oraz  w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2024-2028. W trakcie obrad Radni zapoznali się z oceną zasobów pomocy społecznej za rok 2023 dla Powiatu Wieruszowskiego, informacją dotyczącą realizacji „Koncepcji rozwoju infrastruktury rowerowej w Powiecie Wieruszowskim” oraz ze sprawozdaniem Przewodniczącego Zarządu Powiatu Wieruszowskiego z pracy Zarządu w okresie między sesjami.

Wszystkim radnym na zakończenie VI Kadencji Rady Powiatu Wieruszowskiego zostały wręczone podziękowania.