Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w biegu na orientację

W minioną sobotę 27 kwietnia UKS GROM w Sokolnikach wspólnie z UKS GOK Galewice zorganizowali XXIV otwarte Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w biegu na orientację. Zawody zostały przeprowadzone na zachodniej części mapy turystycznej GŁAZ, a centrum zlokalizowano na terenie ośrodka Dom Wczasów Dziecięcych w Głazie.

W imprezie wzięło udział rekordowe ponad stu sześćdziesięciu zawodników reprezentujących kluby i szkoły z województw wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz oczywiście łódzkiego. Również pogoda dostosowała się do optymistycznego nastawienia organizatorów i mogliśmy przeprowadzić zawody w idealnych warunkach atmosferycznych, sprzyjających czerpaniu satysfakcji ze sportowej rywalizacji. W tych najlepszymi wynikami spośród naszych podopiecznych wykazali się Alicja Ertel (kategoria K10N), Milena Cegiełka (K18-21), Konrad Domagała (M-14), Jakub Domagała (M-16) oraz Kacper Narożny (M18-21) którzy zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych i zdobyli srebrne medale. Ponadto Marcel Stolarek (M-10N) oraz Konrad Cegiełka (M-16) zajęli trzecie miejsca i zdobyli brązowe medale. W kategorii otwartej OPEN nasi zawodnicy zajęli całe podium meldując się na mecie w kolejności: pierwsze miejsce Alan Marszałek, drugie miejsce Kacper Korek oraz trzecie miejsce Mikołaj Woś.

Źródło: tugazeta.pl