• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Komunikat V

(Ćwiczenia)

O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

Rzecznik prasowy ćwiczenia

Stefan Pietras

Muzeum Przyrodnicze - Izba Muzealna w Czastarach

Muzeum Przyrodnicze – Izba Muzealna zostało założone przez mieszkańca wsi Zdzisława Łytkowskiego (1922-95), żołnierza Armii Andersa, po wojnie mieszkańca Australii i USA. Mieszkając za granicą Łytkowski zarobione przez siebie pieniądze wydawał na podróże i zakup eksponatów przyrodniczych. W 1978 r. powrócił do kraju, a w 1992 roku założył swoje muzeum.

W zbiorach Muzeum znajdują się koralowce, rozgwiazdy, muszle, motyle, szyszki, spreparowane okazy egzotycznych zwierząt oraz minerały i mapa, na której zaznaczono miejsca, które odwiedził założyciel Muzeum i stąd przywiózł swoje zbiory.