Czcionka: A A+ A++
Kontrast: wersja domyslna wersja kontrastowa

Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

W miniony piątek w Wieruszowskim Domu Kultury odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, organizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wieruszowie. Celem przedsięwzięcia było zainteresowanie przedszkolaków, uczniów i opiekunów tematyką zdrowotną oraz przekazywanie treści prozdrowotnych poprzez śpiew i dobrą zabawę. Ta muzyczna wyprawa po zdrowie odbyła się w celu uczczenia obchodów Światowego Dnia Zdrowia, który każdego roku przypada 7 kwietnia. Rok rocznie na ten dzień wybierany jest temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi. W tym roku podobnie jak rok temu, uwagę całego świata skierowano na konieczność zapewnienia wszystkim ludziom uniwersalnego dostępu do opieki zdrowotnej. Temat niesłychanie ważny, gdyż wciąż miliony osób nie ma dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej – lub muszą wybierać pomiędzy opieką medyczną a jedzeniem, ubraniem lub nawet mieszkaniem. Zdrowie to prawo każdego człowieka i wszyscy bez względu na wiek, płeć, wykształcenie czy narodowość zasługują na dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych bez barier finansowych.

Do konkursu zgłosiło się 6 przedszkoli oraz 14 zespołów ze szkół podstawowych (w tym 6 grup reprezentujących kategorię wiekową klas I-III i 8 zespołów z kategorii wiekowej klas IV-VI).

Wszystkie występy były przygotowane bardzo profesjonalnie. Spośród 20 zespołów komisja konkursowa ustaliła następujący werdykt:

Przedszkolaki:

  • I miejsce – Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Teklinowie z hitem pt. „Dbaj o świat”
  • II miejsce – Publiczne Przedszkole Samorządowe w Bolesławcu z piosenką pt. „Czas na sport”
  • III miejsce – Przedszkole Publiczne w Lututowie z numerem pt. „ W naszej klasie zdrowo jest”

W tej kategorii wiekowej postanowiono wyróżnić Publiczne Przedszkole Samorządowe nr 1 w Wieruszowie za walory artystyczne zaprezentowane w utworze pt. „Umówiłem się z nią na 900

Uczniowie szkół podstawowych kategoria kl. I-III

  • I miejsce – Zespół Szkół w Starym Ochędzynie z piosenką pt. „Smerfny protest”
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Niwiskach z utworem pt. „Kręci nas ruch”
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Wieruszowie z kompozycją pt. „Witaminy”

Jury przyznało wyróżnienie Szkole Podstawowej w Wyszanowie za przytoczone treści prozdrowotne w numerze pt. „Zdrowa modelka”.

Uczniowie szkół podstawowych kategoria kl. IV-VI

  • I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie z przebojem pt. „Weź owoce i warzywa”
  • II miejsce – Zespół Szkół w Starym Ochędzynie z utworem pt. „Pochłonięty w sieci”
  • III miejsce – Zespół Szkół w Walichnowach z piosenką pt. „Ekologiczne życie”

Również w tej grupie zostały przyznane wyróżnienia dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Wieruszowie za walory artystyczne przedstawione w numerze pt. „Przepis na zdrowie” oraz wyróżnienie indywidualne dla ucznia z Zespołu Szkół w Sokolnikach za świetne poczucie rytmu zaprezentowane w piosence pt. „Dieta cudna, kolorowa”.

 

Wszystkim laureatom konkursu rozdano nagrody ufundowane z budżetu Powiatu Wieruszowskiego oraz wyróżnienia sfinansowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Wieruszowie.

Podczas Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, uczestnikom oraz przybyłym gościom zaprezentowano wystawę przygotowaną z okazji 100-lecia istnienia Służb Sanitarnych w Polsce. Ekspozycja ukazuje krótki rys historyczny Inspekcji Sanitarnej a także jej rolę we współczesnym świecie.

 

Script logo StudioStrona.pl