Przebudowa drogi powiatowej nr 4545E Lututów – Świątkowice

Nazwa zadania:  Przebudowa drogi powiatowej nr 4545E Lututów – Świątkowice

Zadanie otrzymało dofinansowanie z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Przewidywana wartość inwestycji 14 290 071,77 zł

Kwota udziału własnego 714 503,59 zł

Kwota dofinansowania 13 575 568,18 zł

Przebudowa drogi obejmuje poszerzenie istniejącej nawierzchni do szerokości jezdni 6 m. W śladzie istniejącym przewidziano m.in. częściowe frezowanie nawierzchni, ułożenie warstwy wyrównawczej i warstwy ścieralnej. W części odcinka planuje się m.in. wzmocnienie podbudowy i utwardzenie poboczy o szer. ok.1 m, wykonanie chodników o szer. 2 m. Zaprojektowano też m.in. przebudowę zjazdów do posesji, wykonanie oznakowanych przejść dla pieszych, peronów przystanków autobusowych, zainstalowanie aktywnych tablic wyświetlających prędkość pojazdów oraz monitorujących natężenie ruchu pojazdów. Skrzyżowania z drogami gminnymi niespełniające wymogów włączenia do drogi powiatowej zostaną przebudowane. Odwodnienie drogi do rowów przydrożnych za pomocą przy krawężnikowego ścieku oraz wpustów ulicznych. W ramach przebudowy wprowadzono również poziome i pionowe oznakowanie drogi.

Data udzielenia promesy: 11.10.2022 r.