Remont drogi powiatowej nr 4719 E Sokolniki – Walichnowy w m. Sokolniki

Powiat Wieruszowski otrzymał dofinansowanie w wysokości 350 020,00 zł ze środków budżetu Województwa Łódzkiego, pochodzących z tytułu wyłączania z produkcji gruntów rolnych na realizację zadania pn. „Remont drogi powiatowej nr 4719 E Sokolniki – Walichnowy w m. Sokolniki” na długości 0,950 km.

Realizacja zdania zakłada sfrezowanie istniejącej nawierzchni, ułożenie warstwy wzmacniającej z siatki poliwęglanowej nasączonej asfaltem, ułożenie warstwy wyrównawczej, a także wyremontowanie poboczy tłuczniowych o szerokości 1 m. Szerokość remontowanej korony drogi pozostanie zgodna ze stanem istniejącym. Roboty w miejscach skrzyżowań z drogami poprzecznymi, zjazdami poprzecznymi oraz indywidualnymi do posesji ograniczono do wykonania dowiązania sytuacyjno-wysokościowego do nawierzchni remontowanej drogi. Odwodnienie drogi odbywać się będzie zgodnie ze stanem istniejącym. Odprowadzenie wody opadowej z jezdni drogi oraz poboczy realizowane będzie przez ukształtowanie spadków podłużnych i poprzecznych bezpośrednio na terenie pasa drogowego oraz do istniejących rowów otwartych.

Koszt ogólny realizowanego zadania: 655 042,74 zł

Wartość dofinansowania: 350 020,00 zł

Wkład własny: 305 022,74 zł

Data podpisania umowy o dofinansowanie: 30.06.2023 r.

Inwestycja realizowana z udziałem środków budżetu Województwa Łódzkiego.