• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

Ruiny dworu Rappardów - Nieszkowskich w Dzietrzkowicach

Budowę dworu rozpoczęła na przełomie XVIII i XIX wieku rodzina Mielęckich h. Ciołek. W końcu XIX stulecia ukończony  już wcześniej dwór znalazł się w wyniku koligacji rodzinnych w rękach rodziny Rappardów h. Koń. Hellena von Rappard (zm. 1949) otrzymała dwór w posagu, zawierając związek małżeński z Adolfem Nieszkowskim (zm. 1903).

W czasie II wojny światowej okupanci szczęśliwie oszczędzili podupadającą posiadłość, q której przechowywano dobra uratowane z innych pobliskich dworów. Dworu nie oszczędzili jednak w 1945 roku żołnierze Armii Czerwonej. Zrujnowany dwór zamieszkiwał do 1996 roku prawowity właściciel, wnuk Adolfa – Bogumił Nieszkowski.

Obok ruin dworu rozciąga się park podworski o powierzchni 1 ha. Odnaleźć tu można kamienną tablicę fundacyjną dworu z 1888 roku. W parku znajduje się również samotna mogiła nieznanego uczestnika powstania styczniowego, zmarłego we dworze. Na mogile posadzono niegdyś pamiątkowy dąb, który kilka lat temu został trafiony piorunem i ścięty.

Obecnie dwór pozostaje w ruinie. Stojące w nim niegdyś piece i kominki przeniesiono do Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu. Na terenie Dzietrzkowic zachował się również dawny młyn wodny Bezula, z resztkami urządzeń wodnych.