Umowa na przebudowę drogi powiatowej nr 4510E w miejscowości Dzietrzkowice podpisana

Dnia 15 marca podpisana została umowa na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 4510E w miejscowości Dzietrzkowice”. Wykonawcą jest „Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe LARIX” Sp. z o.o.

Termin realizacji zadania to 30.09.2025 r., przy czym przedmiot zamówienia realizowany będzie w 3 etapach.

Wartość inwestycji: 6 787 954,89 zł

Kwota udziału własnego: 339 397,74 zł

Kwota dofinansowania: 6 448 557,15 zł

Zadanie otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja 8

Inwestycja przewiduje m.in. ujednolicenie parametrów technicznych na przebudowywanym odcinku drogi, odtworzenie nawierzchni, nadanie poprawnych spadków podłużnych i poprzecznych, poprawę odwodnienia pasa drogowego, podniesienie parametrów użytkowych, wprowadzenie rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo użytkowników drogi oraz poprawę infrastruktury drogowej zlokalizowanej w obrębie pasa drogowego.