VI Powiatowy Konkurs „Piosenka z uśmiechem”

17 kwietnia 2024 roku odbył się VI Powiatowy Konkurs „Piosenka z uśmiechem”.
Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach, Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, Gmina Sokolniki oraz GOKSiT w Sokolnikach, w budynku którego odbyły się przesłuchania.

Wykonawców oceniała komisja w składzie:

1. Zofia Siwik – dyrektor GOKSiT w Sokolnikach, wokalistka zespołu folklorystycznego „Sokolniki” ‒ członkini jury
  2. Monika Herbeć ‒ inspektor ds. promocji Gminy Sokolniki, wokalistka  zespołu „Padre81” ‒ przewodnicząca jury
  3. Marita Mieszała – instruktor śpiewu i gry na gitarze, wokalistka zespołu „Płomienie” ‒ członkini jury.

Jury, oceniając prezentowane utwory, wzięło pod uwagę kryteria oraz cele zawarte w regulaminie konkursu opracowanym przez organizatorów.

Spośród 39, przesłuchanych w trzech kategoriach wiekowych, uczniów z terenu powiatu wieruszowskiego przyznano 6 nagród i 8 wyróżnień:

Kategoria kl. I ‒ III :

I miejsce – Faustyna Strugała  ZSP w Chróścinie

II miejsce – Amelia Puchalska SP w Niwiskach

III miejsce –  Julia Rabiega SP nr 1 w Wieruszowie

wyróżnienie – Szymon Hudela SP nr 3 w Wieruszowie

wyróżnienie –  Samantha Terpis SP w Pieczyskach

wyróżnienie –  Martyna Bednik SP nr 1 w Wieruszowie

wyróżnienie –  Blanka Jakubiak ZS w Walichnowach

Kategoria kl. IV ‒ VI :

I miejsce – Maja Lis ZSP w Mieleszynie

II miejsce – Maja Królik SP w Osieku

III miejsce – Maria Gola SP nr 1 w Wieruszowie

wyróżnienie – Wiktor Kołodziej SP w Galewicach

wyróżnienie –  Julia Tomczyk SP w Ostrówku

wyróżnienie – Julia Kacyna SP w Galewicach

wyróżnienie – Zuzanna Brząkała SP w Żdżarach

Podczas uroczystego ogłoszenia wyników i wręczania nagród obecni byli przedstawiciele fundatorów nagród: starosta wieruszowski p. Stefan Pietras i inspektor
ds. promocji Gminy Sokolniki p. Monika Herbeć. Gratulacje laureatom składały również p. Anna Chojnacka – dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach, p. Zofia Siwik – dyrektor GOKSiT w Sokolnikach oraz p. Marita Mieszała – jurorka.

Organizatorzy dziękują za ufundowanie nagród w konkursie Starostwu  Powiatowemu w Wieruszowie oraz Gminie Sokolniki.