„Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”

Śladem lat ubiegłych Starostwo Powiatowe w Wieruszowie zaprasza do wzięcia udziału w organizowanej już po raz kolejny akcji „Wysprzątajmy Powiat Wieruszowski na wiosnę”, która związana jest z przypadającym na 22 kwietnia Dniem Ziemi. Celem organizowanej przez nas akcji jest przede wszystkim promowanie postaw proekologicznych i zwrócenie uwagi mieszkańców na problem zaśmiecania w szczególności terenów publicznych, przydrożnych, leśnych i nadrzecznych. Dlatego naszą akcję kierujemy głównie do dzieci i młodzieży, do leśników, wędkarzy i myśliwych, ale do udziału w niej zachęcamy każdego komu bliskie jest czyste środowisko. Choć zbieranie śmieci daje najczęściej efekt krótkotrwały, czynne włączenie się w akcję może przynieść znacznie ważniejszy efekt w postaci zmiany świadomości ekologicznej i nawyków mieszkańców.

Tegoroczna akcja zaplanowana jest na dzień 19 kwietnia (piątek). Istnieje możliwość uzyskania worków i rękawic w Wydziale Architektury, Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Wieruszowie lub w urzędach gmin z terenu powiatu, po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania (zgłoszenie zapotrzebowania do dnia 12 kwietnia 2024 roku można przesłać na adres e-mail: starostwo@powiat-wieruszowski.pl).