• Informacja

W okresie od 01.07.2018 do 31.08.2018 Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500

Komunikat V

(Ćwiczenia)

O godz. 14.30 zakończyło się powiatowe ćwiczenie obronne „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych na terenie powiatu wieruszowskiego” pod kryptonimem „EWE”.

Odbyło się wstępne podsumowanie ćwiczenia. W podsumowaniu brali udział przedstawiciele jst powiatu wieruszowskiego oraz służby, inspekcje i straże. Został przeanalizowany przebieg ćwiczeń.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje ćwiczenia.   Podziękowania należą się naszym mieszkańcom, którzy poważnie potraktowali ćwiczenia.   Dziękujemy lokalnym mediom za rzeczowy przekaz informacji.

W późniejszym terminie po analizie wszystkich informacji nastąpi kompleksowa ocena ćwiczenia oraz wskazanie osobom odpowiedzialnym dobrych jak i słabych stron w sytuacji zagrożenia terrorystycznego, w systemie pozamilitarnych działań obronnych na terenie powiatu wieruszowskiego.

Rzecznik prasowy ćwiczenia

Stefan Pietras

Zespół dworsko - parkowy w Galewicach

Na dawny zespół dworski w Galewicach składają się: klasycystyczny, murowany dwór szlachecki z 2.poł. XIX wieku (obecnie mieszczący przedszkole), park krajobrazowy z 2.poł. XIX wieku o powierzchni 1,24 ha oraz zabudowania gospodarcze z 2.połowy XIX stulecia.

W granicach parku rośnie potężny dąb o obwodzie 390 cm, stanowiący pomnik przyrody. Znajduje się tu również samotna mogiła powstańców styczniowych.