• Ważne! Zmiana organizacji ruchu

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Wieruszowie informują, że od dnia 20 stycznia 2020r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na moście przez rzekę Prosnę w ciągu drogi powiatowej nr 4510 E w miejscowości Podbolesławiec. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

• Polska Organizacja Turystyczna zaprasza przedsiębiorców do udziału w 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”

Ruszył nabór do 8. edycji akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Zapraszamy przedsiębiorców z branży turystycznej, instytucje samorządowe, hotelarzy, restauratorów, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, a także organizatorów eventów sportowych - rejestracja trwa do 31 stycznia. Wiosenna edycja odbędzie się w weekend 20-22 marca. Udział w akcji to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów z Polski i za granicy, ale także doskonała okazja do darmowej reklamy.

Zespół pałacowo - parkowy w Walichnowach

Klasycystyczny pałac w Walichnowach wzniesiono w 1844 r. Jest to budowla dwukondygnacyjna, wzniesiona w linii prostokąta. Dominantę elewacji frontowej stanowi monumentalny portyk wsparty na czterech jońskich kolumnach. W sąsiedztwie pałacu stoją budynki gospodarcze z 2. połowy XIX stulecia. Budynek pałacu spłonął w trakcie działań wojennych. Odbudowano go w latach 1955-58 na potrzeby miejscowej szkoły. Wokół pałacu rozciąga się malowniczy park o powierzchni 9 ha. Odnaleźć w nim można drzewa stanowiące pomniki przyrody, w tym: dąb o obwodzie 560 cm, jesion wyniosły 330 cm, klon pospolity (330 cm) i 4 topole (od 400 do 510 cm). Pałac i park jest własnością prywatną.