• koronawirus informacje

• Informacja

W dniu 14 sierpnia 2020 r. (piątek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne.

• Informacja o zmianie czasu pracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w okresie letnim

W okresie od 1 lipca 2020r. do 31 sierpnia 2020r. Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 700 do 1500. Obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji i Dróg od 715 do 1430. Obsługa interesantów odbywać się będzie zgodnie Zarządzeniem nr 10/2020 Starosty Wieruszowskiego z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy w Starostwie Powiatowym w Wieruszowie.

Kościół św. Katarzyny w Wójcinie

W połowie drogi z Łubnic do Bolesławca leży Wójcin, wieś wzmiankowana po raz pierwszy w 1506 roku. Na tutejszym cmentarzu stoi murowana kaplica z XIX wieku wzniesiona na planie koła, kryta dachem kopulastym. Wejście do niej zdobią dwie kolumny.

W centrum Wójcina stoi kościół parafialny pw. św. Katarzyny, wzniesiony w latach 1914-20. We wnętrzu tej murowanej świątyni znajdują się ciekawe rzeźby z XVII stulecia. Na fasadzie świątyni wisi tablica pamiątkowa ku czci 16 osób poległych w latach II wojny światowej.

Z kolei na ścianie północnej umieszczono tablicę z datami 1459-1959 , upamiętniającą 500-lecie parafii wójcińskiej. Obok kościoła, na cokole stoi figura Matki Boskiej z 1903 roku.