• Informacja

W dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) Starostwo Powiatowe w Wieruszowie będzie nieczynne

• Informacja o zmianie dyżuru nieodpłatnej pomocy prawnej

Z uwagi, że Starostwo Powiatowe w Wieruszowie w dniu 24 grudnia 2019r. (wtorek) będzie nieczynne, dyżur nieodpłatnej pomocy prawnej przypadający na ten dzień zostanie odpracowany przez adwokata w dniu 23 grudnia 2019r. (poniedziałek) w godz. 8:00-12:00.

Kościół św. Katarzyny w Wójcinie

W połowie drogi z Łubnic do Bolesławca leży Wójcin, wieś wzmiankowana po raz pierwszy w 1506 roku. Na tutejszym cmentarzu stoi murowana kaplica z XIX wieku wzniesiona na planie koła, kryta dachem kopulastym. Wejście do niej zdobią dwie kolumny.

W centrum Wójcina stoi kościół parafialny pw. św. Katarzyny, wzniesiony w latach 1914-20. We wnętrzu tej murowanej świątyni znajdują się ciekawe rzeźby z XVII stulecia. Na fasadzie świątyni wisi tablica pamiątkowa ku czci 16 osób poległych w latach II wojny światowej.

Z kolei na ścianie północnej umieszczono tablicę z datami 1459-1959 , upamiętniającą 500-lecie parafii wójcińskiej. Obok kościoła, na cokole stoi figura Matki Boskiej z 1903 roku.