• Zawiadomienie

Zarząd Powiatu Wieruszowskiego zawiadamia, że:

1. W dniu 17 grudnia 2018 r. w siedzibie Starostwa powiatowego w Wieruszowie odbył się przetarg nieograniczony ustny.

2. Przedmiotem przetargu był garaż nr 10, usytuowany na działce nr 147, położonej w Wieruszowie.

3. Liczba osób dopuszczonych – jedna , niedopuszczonych- brak,

4. Cena wywoławcza czynszu – 83,00 zł + należny podatek VAT, najwyższa cena osiągnięta w przetargu 84,00 zł  + należny podatek VAT

5. Nabywcą nieruchomości został Pan Ryszard Waldemar Skulski

• „Transplantacje narządów w Polsce i na świecie - historia, teraźniejszość i przyszłość”

Wykład prof. dr hab. n. med. Michała Nowickiego w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wieruszowskiego.

Kościół św. Piotra i Pawła w Lututowie

Murowany kościół parafialny pw. św. Piotra i Pawła w Lututowie wzniesiono w latach 1910 – 17 w stylu neoromańsko-mauretańskim. Projektantem kościoła był J. Wojciechowski.

Tę trójnawową świątynię z dwiema wieżami wzniesiono staraniem proboszcza Kazimierza Ucieklaka, honorowego kanonika kaliskiego. Świątynię konsekrował w 1927 r. biskup częstochowski Teodor Kabina.

We wnętrzu zachował się renesansowy obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem w srebrnej koszulce, malowany na płótnie z końca XVIII w. W kościele warto również zwrócić uwagę na ołtarz boczny z końca XVIII w. utrzymany w konwencji baroku, wykonany z polichromowanego drewna zdobionego snycerką, barokowy ołtarz „Ukrzyżowania” z 2. poł. XVIII w. neobarokową kamienną chrzcielnicę z czarnego kamienia z misą i pokrywą miedzianą, neogotycką drewnianą ambonę (ok. 1920 r.) zdobioną snycerką, również neogotycki prospekt organowy (ok. 1930 r.) z drewna polichromowanego oraz dawny krzyż procesyjny (obecnie ołtarzowy), metalowy z 1877 r.

W przyziemiu prawej wieży znajduje się tablica epitafijna Biernackich z wmurowaną kulą armatnią z 1812 roku. Tablica ta upamiętnia m.in. generała Józefa Biernackiego, uczestnika wojen napoleońskich.